Wyznania maniaka blogowania

Blog, na który warto zaglądnąć

Projektowanie ogrodów dla osób starszych
Jarek 02.02.2021

Projektowanie ogrodów dla osób starszych to praca wymagająca nie tylko dużej wyobraźni przestrzennej, ale także dość dokładnej obserwacji otoczenia. Wydaje się, że wszyscy zdają sobie sprawę z zalet tej pracy i jej możliwości. Niemniej jednak zadaniem ogrodnika jest nie tylko aranżacja ogrodu, ale także stworzenie takiego środowiska, w którym rośliny będą się rozwijać i rosnąć. Roślinom należy również dać możliwość ukrywania się i tworzenia w ciemności. Tylko w ten sposób mogą stworzyć sprzyjające środowisko, w którym również będą najlepiej rosnąć. Można również znaleźć miejsce na kominek w ogrodzie lub małą wnękę na małe drzewo. Małe otwory, takie jak te wykonane przez roślinę, można również wykorzystać do uzyskania intymnego miejsca.

Projekt i aranżacja ogrodu to przede wszystkim kwestia gustu, ale także praktyczności i estetyki. Architekci mogą uważać, że miejsce to powinno mieć naturalną architekturę zgodną z tradycjami miejscowych ludów.

Tagi: starszych, rosnąć, ogrodu, również, ogrodów ulricha, ogrodów projektowanie, ogródków jordanowskich, ogrodów swiat, ogrodów zakładanie, ogrodów deszczowych, ogrodów przyjaciół 4,