Wyznania maniaka blogowania

Blog, na który warto zaglądnąć

Chcesz odpocząć w ogrodzie?
Jarek 04.02.2021

Polecane: Katalog stron

Chcąc odpocząć nad wodą, warto zadbać o miejsce do siedzenia i oddychania. To świetne miejsce na odpoczynek i regenerację po ciężkim dniu w pracy czy szkole. Jest domem dla roślin, które zapewniają ochronę i dobry sen.

Jak urządzić ogród?

Organizując ogród warto zadbać o odpowiednie aranżacje, które nadadzą przestrzeni specyficznego charakteru. Najważniejsze są zdecydowanie rośliny, które w nim rosną. Rośliny takie jak mięta czy lawenda sprawdzą się w dużych ogrodach, natomiast lawenda polecana jest w mniejszych ogrodach, gdzie najlepiej wygląda i rośnie szybciej. Rośliny różnych typów można podzielić na miętowe, lawendowe, niebieskofioletowe lub zielone. Mięta jest najbardziej uniwersalna, lawenda nadaje się na wszystkie rodzaje nastrojów, niebieska na spokój, a także fiolet, czerwień, brąz czy wiśnia. W dużych ogrodach najpopularniejsze są rośliny fioletowe oraz zielona odmiana. W dużych aranżacjach dobrze prezentować się będą również brązowe rośliny. Fioletowe rośliny wyglądają bardzo ładnie, ale mniej intensywnie niż inne. Najbardziej znaczącą różnicą między roślinami ogrodowymi i dekoracyjnymi jest to, że są dekoracyjne, a nie przemysłowe, podczas gdy dekoracja wnętrz jest bardziej intensywna - ze szklanymi drzwiami lub specjalnym tłem.

Aranżacja ogrodu

Tabletki, doniczki itp. powinny być podstawą do zaprojektowania aranżacji ogrodu. Na koniec zadecydujemy, jak naprawdę wygląda ogród, czyli co jest najpiękniejsze i jak będzie umeblowane. Aranżacja powinna być uzależniona od jej charakteru, musi być otwarta i umożliwiać wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Polecane: Katalog stron

Tagi: lawenda, miejsce, lawenda przeworsk, lawenda przycinanie, lawenda w doniczce, lawenda właściwości, lawenda sadzonki, lawenda suszona,